niedziela, 23 listopada 2014

Boże Narodzenie 2014

Takie jest moje Boże Narodzenie, którym chcę się podzielić:

1
Znawcy Pisma Świętego mówią, że określenie się Boga mianem „Ja jestem” to najczulsze wyznanie skierowane do człowieka jakie pada w Biblii. Pojawia się ono w niej wiele razy, ja postanowiłam wybrać moment, gdy Jezus, idąc po wodzie, uspakaja uczniów w łodzi i każe do siebie przyjść Piotrowi. Jezus, Który w środku ciemnej nocy pełnej wichrów dodaje siły i otuchy – „Ja jestem, nie bójcie się.” To imię Boga, w które nie pozostawia miejsca na wątpliwości co do Jego istnienia; które znaczy, że nigdy nie dzieje się tak, że On po prostu znika.
2

Genealogia Jezusa. Fragment ten podkreśla i uświadamia człowieczeństwo Jezusa, lokuje Go w historii ludzkości i łączy ze śmiertelnym światem. Kiedy pierwszy raz w życiu go usłyszałam, dziwiłam się strasznie celowości umieszczania czegoś takiego w natchnionym Piśmie i do tego "wykorzystywania" tego fragmentu podczas liturgii. Teraz bardzo go lubię - czytany ma dla mnie rytm jadącego pociągu, który kołysze i uspokaja. Nie umiem tego racjonalnie wyjaśnić ;)3

Kartka z fragmentem ze św. Jana, nawiązującym do narodzin Jezusa, który wiele lat później powiedział, że jest drogą, prawdą i życiem. Życiem, które swój początek miało krótko po zgodzie Maryi na przyjęcie Boga pod serce, a które objawia się światu właśnie w Bożym Narodzeniu. To "Życie" łączy mi się bardzo z "Jestem" - Mały Jezus jest życiem, które uwzględnia wszystkie jego (tego życia) aspekty - materialne i duchowe.
4

Boże Narodzenie to urodziny. Wśród wielu imion Mesjasza prorok Izajasz wymienia także Emmanuel (Iz 7,14), co znaczy „Bóg z nami”. Fraza ta pojawia się później w Liście do Rzymian w innym kontekście i fragment ten postanowiłam wykorzystać, by podkreślić, że mimo Swojego dziecięctwa, Jezus jest w stanie obronić ludzkość przed największym złem – już taki Malutki jest źródłem siły i nadziei. Jeżeli Bóg się urodził, to czego się bać?
Każda kartka występuje w wersji polskiej i angielskiej, do kompletu należy oczywiście także koperta typu "kraft". Cała kolekcja dostępna w moim sklepie na Dawandzie - zapraszam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Cudowne! Właśnie jedną otrzymałam z życzeniami i od razu zaczęłam googlać, zakochałam się :-)Radosnych Świąt!

    OdpowiedzUsuń